تلفن تماس: 33157635-021

demo

تناسب اندام و تغذیه

تناسب اندام و تغذیه

شاید به راحتی نتوانید گیاه خواری را تصور کنید و دیدن افراد گیاه خوار، برایتان جالب باشد . گیاه خواران افرادی هستند که معتقدند با گیاه خواری زندگی سالم تر و به دور از خشونت و عصبانیت دارند و به آرامش خوبی دست پیدا می کنند . البته انگیزه گیاه خوار شدن آدم ها تفاوت زیادی با هم دارد . خیلی ها فکر میکنند  گوشتخواری انسان را قسی القلب می کند، خیلی های دیگر می گویند گوشتخواری به طبیعت لطمه می زند و عده ای معتقدند انسان در اصل گیاهخوار بوده و پس از گذشت چندین هزارسال، سراغ شکار گوشت حیوانات رفته و گوشت و مرغ وارد برنامه غذایی اش شده است . گیاه خواران معتقدند تغذیه پاک گیاهی می تواند نه تنها جسم انسان را سالم تر نگه دارد، بلکه روی رفتار انسان هم تاثیر مثبتی به جای می گذارد .

 آیارژیم غذایی وگان برای بچه ها مناسب است؟

 در رژیم غذایی وگان  رژیمی است که در آن هیچ گونه مواد غذایی که منبع حیوانی داشته باشد استفاده نمی شود وگان ها تا جای ممکن از محصولاتی هم که از حیوانات تهییه می شود مثل چرم، استفاده نمی کنند  اگر شما یک وگان هستید و به بچه خود شیر می دهید باید حتما از مکمل ویتامینDوB12 استفاده کنید زمانی که کودکتان شروع به غذا خوردن می کند شما به عنوان یک مادر مسئول باید به نیاز های غذایی گسترده کودکی که قرار است وگان بار بیاید توجه کافی کنید.

بچه هایی که با رژیم وگان بارمی آیند باید غذای بیشتری بخورند تا کالری مورد نیاز برای رشدشان تامین شود. چالش این رژیم برای کودکان این است که رژیم غذایی وگان از غذا های نسبتا حجیم و پر فیبر تشکیل شده است و پیش از آن که کودک کالری و مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کند سیر می شود. دراین صورت باید با مشاوره با یک متخصص تغذیه از قرص های مکمل و غذا های پر کالری تر برای بچه استفاده کنید.

چگونه میتوانم با رژیم گیاهخواران آهن لازم بدنم را تامین کنم؟                

گر بهترین منبع آهن ،گوشت قرمز است ،اما آهن در سبزیجات سبز و انواع نان هم وجود دارد. جذب آهن از منابع گیاهی هنگامی که با ویتامینC خورده شود به مراتب راحت تر است. همراه با غذای خود مقداری میوه سبزی یا یک لیوان آب میل کنید. چای جذب آهن را مشکل میکند. سعی کنید حداقل30 دقیقه قبل و بعد از غذا چای ننوشید.

 چگونه میتوانم با حفظ رژیم گیاهخواری از سلامت استخوان هایم اطمینان حاصل کنم؟

کلسیم برای استخوان ها حیاتی است. در یک رژیم گیاهخواری شیر، سبزیجات سبز برگ، بادام، دانه کنجد ، میوه های خشک، حبوبات و شیر سویای غنی شده، منابع اصلی تامین کلسیم بدن هستند. بدن انسان برای جذب کلسیم به ویتامینD نیازمند است. کره حیوانی یا مارگارین غنی شده و زرده  تخم مرغ منابع خوب ویتامین D هستند. در مقابل نور آفتاب بدن به طور طبیعی ویتامینD می سازد. برای اینکه استخوان های سالمی داشته باشید در کنار تغذیه مناسب ورزش کنید. ورزش هایی که به استخوان ها فشار وارد می کنند ازپوکی استخوان جلوگیری می کند.                                        

آیا گیاهخواری در زمان بارداری آسیبی به بدن می رساند؟  

اگر رژیم غذایی شما متعادل و کامل باشد مشکلی نخواهید داشت. تنها نکته مهمی که باید در نظرداشته باشید دریافت میزان کافی آهن، ویتامینD و ویتامینB12 است.

یکی از مشکلاتی که خانم های باردار گیاهخوار تجربه می کنند، نفخ است که به روده ها و ناحیه شکمی آنها فشار وارد می کند. بنابراین خانم های باردار تا جای ممکن باید از غذای نفاخ دوری کنند و تحرک بدنی کافی داشته باشند. برای اینکه از سلامت همه جانبه خود در طول بارداری اطمینان حاصل کنید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.                        

آیا برای گیاهخواری سالم باید از مکمل ها استفاده کنیم؟

معمولا گیاهخواران به فقر ویتامین B12 ،ویتامین D،کلسیم، آهن و زینک دچار می شوند، چون تمامی این مواد درگوشت موجود است و نخوردن گوشت منبع اصلی آنها را از غذا حذف می کند. اما اگر به عنوان یک گیاهخوار در تغذیه خود دقت کنید نیازی به خوردن مکمل نخواهید داشت و بدنتان دچار کمبود نمی شود.      اگر وگان هستید و لبنیات نمی خورید باید به طور روزانه از شیر سویای غنی شده با کلسیم ،آب پرتقال، سبزیجات، با برگ  تیره مثل اسفناج، کنجد ،ارده ،توفو وبادام استفاده کنید. همچنین برای تامین کلسیم و ویتامین D بدن از مکمل های کلسیم و مارگارین استفاده کنید.

آیا گیاهخوران از گوشتخواران سالم ترند؟                                                                                                                                

به طور کلی افراد گیاهخوار حساسیت بیشتری نسبت به سلامت خود دارند معمولا سبک زندگی این افراد سالم تر از گوشت خواران است. اما تاثیر خاص گیاه خواری بر سلامت قلب محدود می شود. گیاهخواری خطر ابتلا به بیماری های قلبی فشارخون و دیابت را کاهش می دهد.  

یک گیاهخوار برای کاهش وزن چه تغییراتی باید در رژیم غذایی خود بدهد؟

افراد گیاهخواری که می خواهند وزن کم کنند باید از یک رژیم کم کربوهیدرات و پر پروتئین استفاده کنند. نام این رژیم کتوژنیک است که توسط ورزشکاران برای لاغری استفاده می شود.  شما باید مصرف غذایی مانند برنج، نان، روغن، ماکارونی و شیرینی را تا حد ممکن کاهش دهید و بیشتر از منابع پروتئینی سالم و پر فیبر مثل حبوبات، عدس، سویا، پنیرکم چربی، تخم مرغ، ماست و شیر و اگر وگان هستید از شیرو ماست سویا و توفو استفاده کنید. لوبیای سویا کالری نسبتا پایینی داردو بسیار سیر کننده است. اگر بتوانید به جای برنج و خورش از خوراکی های مفید حبوباتی استفاده کنید هم مدت طولانی تری سیر خواهید ماند و هم وزنتان را سریعتر می توانید کاهش دهید.

بهترین جایگزین شیر گاو چیست؟

شیر سویا و شیر بادام بهترین جایگزین های شیر گاو هستند. شما با استفاده از لوبیای سویا می توانید شیر سویا را در منزل تهییه کنید. اما انواع آماده آن باطعم های مختلف در بازار موجود است. اما شیر بادام باید در منزل تهییه شود. 10عدد بادام را خیس کنیدو پوست بکنید. سپس با کمی آب و عسل آن را در مخلوط کن بزنید تا به شیر تبدیل شود. شیر بادام سرشار از کلسیم است و مزه بسیارمطلوبی دارد. می توانید از شیر سویا و بادام برای تهییه غلات صبحانه و دسر های سرد هم استفاده کنید.

 

( دکتر منصور صالحی)

پزشک بیماری های پوست، مو و زیبایی

 تهران افسریه 15 متری دوم نبش خیابان22 (تلفن تماس: 33650103 - 33157635)

 

 

روش دکتر اتکینز از جمله برنامه های غذایی است که برای کاهش سریع وزن استفاده می شود. به علت عدم احساس گرسنگی و کاهش سریع وزن این روش بسیار مورد توجه و استقبال افراد عجول و کم حوصله بوده وبدون توجه به پیامد های زیان بار آن به طور گسترده مورد استفاده قرار دارد. در این برنامه غذایی با حذف کامل یا کاهش شدید مواد حاوی قند های ساده و مرکب و گنجانیدن بدون محدودیت پروتئین ها و چربی ها از یک طرف و عدم احساس گرسنگی ناشی از تجمع مواد کتونی از طرف دیگر، رضایت رژیم گیرنده فراهم می شود. تاثیر ترکیبات کتونی به ایجاد بی اشتهایی و بی میلی در روند ادامه رژیم پر پروتئین و چربی به قدری چشم گیر است که پس از مدتی رژیم گیرندگان خود خود مقدار غذای خود را تا حد ایجاد بیلان منفی انرژی دریافتی ومصرفی کاهش می دهند. اما این رژیم خطراتی را نیز به همراه دارد که باید از آنها آگاه باشید : 

1) به علت تکافوی مواد قندی دریافتی وسوخت ناقص چربی های فراوان مصرفی، مولکول های کتونی در    بدن انباشته می شود.  این رژیم کلیه را تحت تاثیر  قرار داده و دفع اسیداوریک حاصل از تجزیه موادپروتئینی حاوی پورین را مهار می کند و بدین ترتیب حجم اسیداوریک در خون و مایعات بدن افزایش یافته و در افراد مستعد و دارای پیش زمینه به ایجاد نقرس یا حمله ی شدید آن منجر شود.

2) مصرف بدون محدودیت انواع روغن ها و چربی های حاوی اسید های چرب اشباع شده افزایش چربی خون را ایجاد کرده و سطح تری گلیسریدها و کلسترول بد یاLDL افزایش و سطح کلسترول خون یا HDLرا کاهش می دهد که خود زمینه ساز و ایجاد کننده تصلب شرامین فشار خون، بیماریهای قلبی و عروقی ،کلیوی و سکته های مغزی است.  

3) به دلیل رفع فراوان آب و الکترولیت ها تعادل مایعات بدن به هم خورده ومنجر به شوک آنافیلاکسی و مرگ می شود.

4) از عوارض دیگر این روش می توان به یبوست شدید هموروئید، بد بویی نفس، ریزش مو، آزردگی کبد، عصبانیت شدیدو عدم تحمل دیگران را اشاره کرد.

5) اگر رژیم گیرندگان به موازات ادامه چنین برنامه نامتعادل و نامناسبی مکمل ویتامینی و مواد معدنی دریافت نکنند، به گرسنگی پنهانی وسلولی و تبعات ناشی از تخلیه کامل ذخیره بدن از این مواد حیاتی و بیماری های ناشی از آن دچار خواهند شد.  

6) یکی از مشکلاتی که با ایجاد حالت کتوزیس ناشی از رژیم دکتراتکینز بروز می کند، اسیدی شدنPH ادرار و خون است که با دفع املاح از استخوان ها بوده و کلسیم استخوان ها را خارج می کند و زمینه پوکی استخوان را به خصوص در خانم ها فراهم می آورد و چون این مسئله در کشور ما یک مشکل اساسی است و بیشتر قشر چاق را در جامعه ما خانم ها تشکیل می دهند، از این رو توصیه می شود این گروه به هیچ عنوان از این نوع رژیم های غذایی استفاده نکنند.

 

( دکتر منصور صالحی)

پزشک بیماری های پوست، مو و زیبایی

 تهران افسریه 15 متری دوم نبش خیابان22 (تلفن تماس: 33650103 - 33157635)

 

 

در حفظ سلامتی بدن انسان فلزات نقش بسیار مهمی بر عهده دارند که متاسفانه به آن ها کمتر توجه شده است. یکی از این فلزات که در بدن انسان وظایف مهمی بر عهده دارد روی (Zinc) می باشد. روی در تقویت نیروی دفاعی انسان نقش بسیار مهمی بر عهده دارد، به طوری که آن هایی که دچار کمبود روی در بدن می باشند مقاومت آن ها در برابر بیماری ها بسیار کم می شود. زیاد سرما می خورند و در برابر ضعیف ترین میکروب ها سلامت خود را از دست می دهند. روی در تولید سلول های جدید وظیفه مهمی بر عهده دارد و زخم هایی که دیر بهبود می یابند با استفاده از پماد Zinc Oxide و پیدایش granulation tissue به سرعت بهبود پیدا می کنند.
روی در فعال کردن اعمال مغزی دخالت دارد و بسیاری از محققان معتقدند که روی در کاهش اثرات سرماخوردگی نقش آفرین است. در حدود ضد آنزیم بدن دارای روی می باشند. روی باعث جلوگیری از پیر شدن زود هنگام انسان می شود و کمبود روی در بدن باعث پیری زودرس می شود و در ساخت ژن های بدن دخالت زیاد دارد و همچنین در تولید بسیاری از هرمون های بدن اثر زیادی دارد. روی در هدایت امواج عصبی دخالت دارد و باعث می شود فرمان هایی که از مغز صادر می شود زودتر به اعضا و اندام ها برسد.
مقدار نیاز روزانه روی حدود 15 میلی گرم است و خانم ها به میزان کمتری از روی نیاز دارند و حدود 10 میلی گرم برایشان کافی است.روی در میگو بیشتر یافت می شود و در گوشت قرمز، مرغ، شیر، ماست، پنیر، نان سبوس دار، انواع غلات و آجیل ها نیز روی وجود دارد. در مواردی که روی زیادتر از معمول وارد بدن شود حالت مسمویست از روی ظاهر می شود که با حالت تهوع، اسهال، درد شکم و سر درد بسیار شدید همراه است. روی حافظه را تقویت می کند و آن هایی که دچار ضعف حافظه هستند استفاده از غذا و مواردی که دارای روی هستند به سرعت باعث تقویت حافظه شان می شود. روی در رشد قد انسان نیز نقش زیادی دارد و افرادی که در سنین رشد هستند و احیاناً ملاحظه می کنند که قدشان نسبت به سن شان کوتاه است با استفاده از روی می توانند به سرعت افزایش قد خود بیافزایند. پختن در ظروف ساخته شده از روی کمک زیادی به رفع کمبود روی در بدن می کند. در کشور ما زیاد از صدف دریایی استفاده نمی شود در حالی که انواع صدف ها دارای روی قابل توجهی هستند و خوردن آن ها به سرعت کمبود روی را حبران می کند. روی به جذب فلز مس و فلز آهن در بدن کمک می کند. شاید هیچ فلزی به اندازه روی در بدن اینقدر نقش آفرین نباشد.
دکتر منصور صالحی
آدرس : تهران – افسریه – پانزده متری دوم – نبش خیابان 22 (تلفن تماس : 33650103 - 33157635)

 

 

در سال های اخیر دو نوع تحول اساسی در سبد غذایی خانواده های شهری و روستایی ایجاد شده که شامل کمیت و کاهش وزن سبد غذایی و دیگری جابجایی میان کالای سبد غذایی می باشد به طوری که مقدار گوشت، لبنیات، سبزیجات و میوه ها کاهش یافته و جای خود را به مواد چربی نشاسته، قند و غذا های آماده داده است و این جابجایی باعث تقلیل کیفیت غذا و اثرات سوء بر روی نیاز سلولی دارد. عدم دسترسی به غذای کافی چه به علت فقر مالی و چه به علت تغییر فرهنگ غذا می تواند معضلات زیادی برای سلامت انسان بوجود آورد فقر اقتصادی و فرهنگی هر دو می تواند موجب بروز ناامنی غذایی شود و فقر اقتصادی خود موجب می شود که افراد محروم به سوی غذا های خیابانی و ارزان تمایل پیدا کنند که معمولاً در شریط نامطلوب و مواد اولیه ناسالم تهیه می شود و تولید کنندگان بدون داشتن مجوز های لازم و به دور از کنترل مسئول بهداشت این غذا ها را با سرخ کردن در روغن های سوخته پرچرب، شور یا خیلی شیرین تهیه می کنند که مشتریان بیشتری جذب نماید. این نوع تغذیه موجب افزایش بار بیماری در کشور می شود سوء تغذیه گاهی به صورت کمبود کلسیم، ویتامین ها و سایر املاح می شود.
کودکان به دلیل اینکه دوران رشد خود را می گذرانند بیشتر در معرض خطر هستند و کمبودهای غذایی به رشد و توانمندی جسمی و ذهنی آن ها به شدت لطمه وارد می کند متاسفانه سوء تغذیه فقط شامل جوامع محروم شهری نیست و گاهی طبقات مرفه نیز به دلایل مختلف دچار ناامنی تغذیه ای می شوند که فقر فرهنگی از مهمترین دلایل آن ها است.تغییر ذائقه افراد و آماده بودن غذا های فست فود و حاضری، تهیه در تنبلی غذای منزل، کارکردن تمام اعضاء خانواده در بیرون از منزل همه از دلایل مصرف غذا های آماده و پر خطر می باشد.
افزایش وزن، کبد چرب، مرض قند، پرفشاری خون، بیماری های قلبی و مغزی، مشکلات عضلانی و انگلی بیشتر به علت سوء تغذیه می باشد متاسفانه صنعت کشاورزی و تغییر شیوه های کشاورزی هم در ایجاد بیماری های گوناگون و تولید مواد غذایی آلوده کمک می کند استفاده از کود های شیمیایی و سم ها ی خطرناک می تواند آسیب های فراوان بر سلامت افراد وارد نماید. به هر حال ادبیات علوم غذا و تغذیه در نیم قرن گذشته نشان می دهد فقر و ثروت عواملی هستند که بصورت عمیقی در رژیم غذایی تغذیه و سلامت انسان موثر می باشد. بدلیل مهاجرت جمعیت روستایی به شهر و همچنین عدم داشتن فرصت کافی برای طبخ غذا و یا عدم دادن اهمیت های لازم به چگونگی و کیفیت غذا تقاضا برای غذا های فرایند شده با عمر ماندگاری پایدار افزایش پیدا کرده است و مصرف غذا های ساده به خصوص برای طبقاتی که بیشتر تغییر پذیرند و تمایل به تغییر زندگی به شیوه غربی دارند افزایش یافته است بنابراین سوء تغذیه هم در افرادی که از نظر اقتصادی ضعیف هستند و هم افرادی که ثروتمند و تابع رژیم غذایی آماده هستند دیده می شود و بیماری های ایجاد شده بر بار اقتصادی دولت، سازمان های بیمه گر و در نهایت کشور می افزاید.

دکتر منصور صالحی
آدرس : تهران – افسریه – پانزده متری دوم – نبش خیابان 22 (تلفن تماس : 33650103 - 33157635)

 

برخی از خانم ها پس از شیردهی یا حتی بدون هیچ مقدمه ای دچار کاهش اندازه سینه می شوند که هنوز علت دقیق آن مشخص نیست البته مسائلی مثل کاهش وزن زیاد و رژیم های سخت غذایی می تواند باعث ایجاد یا تشدید این مسئله شوند که خانم ها باید به آن توجه داشته باشند در عین حال طبیعت انسان طوری است که با گذر زمان بافت ها کمی شل می شوند و قوام اولیه ندارند این حالت در پوست و اعضای دیگر بدن نیز قابل مشاهده است افتادگی پلک ها یا ایجاد چروک در پیشانی و افتادگی ناحیه غبغب مثالی از این تغییرات در بدن هستند این تغییرات در همه انسان ها به یک اندازه در یک محل ودر سن خاصی بروز نمی کند مثل یک خانم در سن50 سالگی ممکن است افتادگی سینه نداشته باشد اما افتادگی پلک را تجربه کند و برعکس خانم دیگری در سن 40 سالگی با افتادگی سینه مراجعه کند ولی افتادگی پلک را یا چروک صورت نداشته باشد بنابراین افتادگی سینه در یک خانم در سن 32 سالگی غیر طبیعی محسوب نمی شود و به بررسی و آزمایش و درمان خاص نیازی نیست نیاز به عمل جراحی برای تصحیح نیز براساس درخواست خود بیمار تعیین می شود زیرا از نظر پزشکی افتادگی سینه طبیعی و وابسته به تغییرات طبیعی بدن است و نیازی به دخالت پزشکی مگر در صورت تقاضای بیمار ندارد.
دکتر منصور صالحی
آدرس : تهران – افسریه – پانزده متری دوم – نبش خیابان 22 (تلفن تماس : 33650103 - 33157635)

 

جستجو